Hodowla buldogów angielskich i francuskich
811600

Twoje IP: 18.210.24.208
2020-01-27 12:53:42

Psy rasowe od sprawdzonego hodowcy

Noble Braveheart – profesjonalna, domowa hodowla Boston Terriera

Kilka słów o historii

Boston terrier należy do grupy psów ozdobnych. Jego przodkami są buldogi angielskie, które krzyżowano z białymi terierami angielskimi. Obecny wygląd zawdzięczają dodaniu do hodowli domieszki krwi buldogów francuskich. Z czasem boston terrier stał się ulubioną rasą Amerykanów, szczególnie zaś upodobał je sobie uniwersytet z Bostonu. Do Polski pierwszy przedstawiciel tej rasy przyjechał w połowie lat 90. XX wieku.

Charakter i usposobienie

Boston terrier nazywany jest amerykańskim dżentelmenem ze względu na swój elegancki wygląd, przyjazne, wesołe i łagodne usposobienie. Nie jest psem hałaśliwym - odnajdzie się zarówno w rodzinach z dziećmi, jak i w towarzystwie samotnych, starszych osób. Pies nie wymaga dużej przestrzeni, dlatego nadaje się nawet do niedużego mieszkania. Jest ciekawski i czujny – sprawdzi się jako kompan podróży, zwłaszcza że z uwagi na swój niewielki wzrost i charakter, łatwo przystosowuje się do zmiennych warunków. Boston terrier a inne zwierzęta

Jego relacje z innymi psami i kotami układają się poprawnie. Zaakceptuje także takie zwierzęta domowe jak fretka czy świnka morska. Bawi się z poznanymi na spacerze psami – jednak należy uważać aby nic mu się nie stało w zabawie z większymi i silniejszymi psami. Boston terrier jest odważny, ale nie wie że jego słabością jest niski wzrost.

Chęć do nauki

Boston terrier to pies wyjątkowo inteligentny. Jeśli właściciel wykaże się odrobiną chęci i zaangażowania, jego pupil będzie osiągał szybkie postępy w nauce. Boston nie jest psem upartym, nie wykazuje skłonności do dominacji, ale jak każdy pies wymaga konsekwencji w wychowaniu.

Żywienie

Właściciele psów tej rasy są szczęściarzami – boston terrier ma apetyt i nie jest wybredny. Można go karmić wysokogatunkowymi suchymi karmami (warto zasięgnąć opinii u hodowli, z której pies pochodzi) lub samodzielnie przygotowanymi posiłkami.

Reakcja na zmianę temperatury

Przedstawiciel tej rasy dobrze znosi wysokie temperatury, jednak należy pamiętać żeby nie pozostawał na słońcu przez dłuższy czas. Latem lepiej go wyprowadzać rano, kiedy upały nie są tak dokuczliwe. Gorzej boston terrier czuje się zimą. Jego sierść nie daje mu wystarczającego ciepła w trakcie mrozów – powinien wychodzić wówczas nawet na krótkie spacery w ubranku. Pies ten nie lubi deszczu i wilgoci.

Zdrowie

Zdarza się, że u bostona terriera występuje zaćma młodzieńcza. Duże gałki oczne są narażone na urazy, dlatego należy uważać podczas spacerów na wystające gałęzie, czy krzaki. Psom tej razy zdarza się chrapać, jednak nie jest to powód do niepokoju. Jednak gdy pies zaczyna głośno charczeć lub mieć wyraźne problemy z oddychaniem, konieczna jest wizyta u weterynarza.

Boston terrier to pies dla Ciebie, jeżeli:

  • możesz mu poświęcić dużo czasu i uwagi - samotność źle wpływa na ich psychikę
  • zapewnisz mu ruch na świeżym powietrzu – ma dobrą kondycję i dużo energii, którą musi rozładować, chętnie aportuje i skacze