Hodowla buldogów angielskich i francuskich
811624

Twoje IP: 18.210.24.208
2020-01-27 13:29:13

Buldog Angielski

Mamy szczenięta buldoga angielskiego urodzone 18.04.2018. Dostępna jest jedna sunia.

Hodowla i sprzedaż buldogów angielskich

Chciałbyś, żeby buldog angielski stał się Twoim pupilem, członkiem rodziny? Nic dziwnego, bo to świetny towarzysz człowieka – pies inteligentny i o nietuzinkowej urodzie! Muskularny, średniego wzrostu, o pomarszczonej twarzy i charakterystycznym „wciśniętym” nosie. Nie bez przyczyny buldogi angielskie od wielu lat cieszą się na świecie bardzo dużą popularnością. Cenił je chociażby premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill. Dzięki naszej hodowli buldogów angielskich możesz stać się właścicielem (i partnerem) swojego wymarzonego psa.

Przed kupnem z hodowli psa rasy buldog angielski warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat tych czworonogów. Czy odpowiada Ci ich temperament? Czy możesz buldogowi angielskiemu zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju? Jaki jest Twój styl życia? Buldog angielski nie jest psem wymagającym – nie potrzebuje dużej dawki ruchu ani przestrzennego ogrodu, ale by był psem zdrowym i szczęśliwym, trzeba pamiętać o kilku rzeczach dotyczących jego pielęgnacji.

dorosły Buldog AngielskiZdjęcie Buldoga

Historia rasy

Buldogi angielskie, które sprzedaje nasza hodowla, to bardzo stara rasa psów. Wyodrębniła się z mastifów ok. 1100 lat temu. Pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie pierwsze osobniki zostały wyhodowane w XVIII wieku. Na początku buldogi angielskie były wykorzystywane do walk z bykami i innymi psami. Z czasem rasa ta ewoluowała, stała się masywniejsza, pojawił się przodozgryz, zmniejszyła się ilość fałd skórnych. W 1860 roku buldogi uzyskały status prawny, stając się psami wystawowymi. Dziś to symbol Wielkiej Brytanii, kojarzone są z brytyjskim uporem.

Dla kogo buldog angielski?

Dzisiejszemu buldogowi angielskiemu niewiele zostało z bojowniczego charakteru jego przodków, ale potrafią stanąć w obronie swojego właściciela i jego bliskich. Są to psy wierne, opiekuńcze, ale mogą też być uparte i łatwo wyczuwają słabości właściciela. Ważne jest więc ustalenie hierarchii i nauczenie psa odpowiednich zachowań. Dzięki wczesnej socjalizacji buldogi stają się wspaniałymi członkami rodzin z małymi dziećmi, nadają się także idealnie dla osób starszych. Tolerują inne zwierzęta domowe i mało szczekają. Zastanawiasz się, jak wychować buldoga? Nasza hodowla buldogów angielskich doradzi Ci, w jaki sposób najlepiej to zrobić – tak, aby pies dopasował się do Twojego stylu życia.

Buldog angielski podczas zabawy

Pielęgnacja buldoga

W pielęgnacji buldogów najważniejsze jest dbanie o fałdy skórne i odpowiednią, choć nie za dużą, dawkę ruchu. Aby uniknąć infekcji spowodowanych przez nagromadzenie wilgoci w fałdach skórnych, należy je regularnie przemywać i osuszać. Buldogi wymagają też codziennych ćwiczeń i spacerów - mają bowiem tendencję do tycia. Nie powinno się jednak przemęczać psów, zwłaszcza w ciepłe dni, aby nie powodować u nich problemów z oddychaniem. Psy źle znoszą zbyt duży wysiłek fizyczny. W upały należy im zapewnić dostęp do cienia i wody.

W naszej hodowli buldoga angielskiego dbamy o odpowiedni dobór psów rozrodowych, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu niepożądanych cech i wad wrodzonych. Sprzedajemy zdrowe, zaszczepione szczenięta psy rasy buldog angielski. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!