Hodowla buldogów angielskich i francuskich
811609

Twoje IP: 18.210.24.208
2020-01-27 12:54:34

Psy rasowe z pewnego źródła

Noble Braveheart – profesjonalna, domowa hodowla buldogów francuskich

Trochę historii

Buldog francuski to jeden z najbardziej reprezentacyjnych psów do towarzystwa. Za jednego z jego bezpośrednich przodków uważa się mopsa i buldoga angielskiego (zdania kynologów na ten temat są jednak podzielone). Pochodzi z Francji, gdzie na początku XIX wieku jego hodowlą zajmowali się mieszkańcy uboższych dzielnic. Z czasem, buldog francuski z racji na swój urok i usposobienie, stał się ulubionym psem kręgów arystokratycznych oraz artystów.

Charakter

Buldożek francuski to wyjątkowo uczuciowa rasa – niezwykle mocno przywiązuje się do swojego opiekuna. Jest psem pełnym temperamentu i chętnym do zabawy. Buldogi francuskie potrafią cieszyć się radością chwili i tym swoim wesołym usposobieniem są w stanie umiejętnie zarazić ludzi. Należą do psów, które doskonale będą się czuły zarówno w niedużym mieszkaniu w bloku, jak również w domu z ogrodem. Buldog francuski jest nieuciążliwy - nie ma konieczności wychodzenia z nim na wielogodzinne spacery oraz, co istotne dla osób mieszkających w mieście, jest zupełnie nie szczekliwy.

Chęć do nauki

Psy tej rasy są bardzo inteligentne i skore do zabawy - szybko uczą się pokazywanych sztuczek. Przy odrobinie zaangażowania ze strony opiekuna pies nauczyć się może wielu zachowań i reakcji. Pamiętać należy jednak, iż mimo tego że buldogi francuskie nie są z natury uparte, podczas wychowywania, tak jak i w przypadku innych ras psów, wymagają konsekwencji.

Kompan dziecięcych zabaw

Buldog francuski jest jedną z niewielu ras, które są odpowiednie do wspólnych zabaw z dziećmi. Psy bardzo lubią dzieci i przebywanie z nimi - odznaczają się przy tym dużą wyrozumiałością dla dziecięcych pomysłów. Buldożek francuski jest dość umięśniony i lubi biegać na krótkie dystanse, przez co wielką radość sprawiają mu harce z piłką, sznurkiem i niemal każdą zabawką. Potrafi także – na swój sposób, bawić się w chowanego. Warto pamiętać, że większość buldogów francuskich nie przepada za wodą i pływaniem, ale niektóre wręcz to kochają.

Wierny towarzysz

Buldog francuski jest typowym psem do towarzystwa, w doskonały sposób potrafi dostosować się do swojego opiekuna oraz umilać mu czas. Cieszy się ogromną popularnością zarówno pośród samotnie zamieszkujących osób, dając im chwile radości, jak też wśród rodzin z dziećmi, stając się kolejnym członkiem familii. Buldożki francuskie szczególnie mocno przywiązują się do swoich opiekunów oraz do dzieci z którymi mieszkają.

Reakcja na zmianę temperatury

Z racji na krótszy przewód nosowy u buldożków francuskich, psy te nie za dobrze znoszą wysokie temperatury. Dlatego też w gorące dni spacery lepiej planować o chłodniejszej porze, nie zapominając przy tym o zabraniu wody do picia.

Zdrowie

Buldogi francuskie pochodzące z przemyślanego doboru hodowlanego i odpowiednio karmione, rzadko zapadają na poważniejsze schorzenia. Pomimo tego należy pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych ras, mają one skłonności do pojawiania się pewnych problemów. Może to być ryzyko występowania alergii skórnych (zwłaszcza u psów białych) bądź wrażliwego układu pokarmowego. Mogą wystąpić też dolegliwości serca czy układu oddechowego - spowodowane bardzo krótką kufą.

Odpowiedzialna hodowla

Hodowla buldogów francuskich nie należy do prostych ani tanich. Tylko prawdziwi hodowcy-pasjonaci, zakochani w tej rasie, zapewnić mogą zdrowe psy. Dlatego też, decydując się na posiadanie buldoga francuskiego nie należy korzystać z przypadkowych ofert typu „buldożka francuskiego tanio sprzedam”, ale powinno się wybrać pewnego i sprawdzonego hodowcę. Profesjonalna hodowla to między innymi gwarancja przeprowadzania wszelkich badań medycznych, które potwierdzają jakość reproduktora czy też wybranych do rozrodu rodziców.