Hodowla buldogów angielskich i francuskich
811607

Twoje IP: 18.210.24.208
2020-01-27 12:54:22

Nie mamy teraz szczeniąt.

 

Psy rasowe – profesjonalna hodowla

Szczeniaki buldoga francuskiego z hodowli Noble Braveheart

Nasze szczeniaki

Hodowane przez nas psy mieszkają razem z nami w domu, towarzyszą nam na co dzień. Swobodnie zachowują się w obecności rodziny, ale także obcych osób. Podczas hodowli psów przykładamy szczególną wagę nie tylko do zgodności z wzorcem rasy (eksterierem). Ogromne znaczenie ma dla nas ich zdrowie (wybierane do krycia reproduktory oraz nasze suczki mają wykonywane testy genetyczne i odpowiednie do rasy badania lekarskie), charakter (który również jest dziedziczony po przodkach) i ich wczesna socjalizacja, w którą angażują się wszyscy członkowie naszej rodziny.

Współpraca z hodowlą

Nie sprzedajemy szczeniąt buldoga francuskiego do hodowli kojcowych oraz pośrednikom. Każdy szczeniak u nas zakupiony otrzymuje metrykę uprawniającą do wyrobienia rodowodu w Związku Kynologicznym w Polsce, należącym do FCI. Transakcja odbywa się poprzez spisanie umowy kupna-sprzedaży. Osoby, które zakupiły u nas szczeniaki zachęcamy do pozostania z nami w kontakcie – zawsze służymy pomocą oraz radą.

Kupując u nas szczeniaczka rasy buldog francuski otrzymuje się:

 • książeczkę zdrowia zawierającą wpisy o przynajmniej 2 odrobaczeniach i 1 szczepieniu profilaktycznym
 • metryczkę uprawniającą do wyrobienia rodowodu w Związku Kynologicznym w Polsce
 • opakowanie karmy, którą dotychczas jadło szczenię (wystarczy na kilka pierwszych dni w nowym domu)
 • kocyk lub pieluszkę z zapachem mamy i rodzeństwa szczeniaczka 

Zanim kupisz szczeniaka

Przed przywiezieniem szczenięcia do domu przyszły opiekun powinien zaopatrzyć się w kilka, absolutnie niezbędnych przedmiotów. Zapewnić one mają psu własne miejsce oraz możliwość wygodnego dostępu do jedzenia, właściwą higienę, jak również – co jest równie istotne – rozrywkę.

W pierwszym przypadku znakomitym rozwiązaniem będą:

 • dwie metalowe miski na gumowej podkładce (nie przesuwa się łatwo) o pojemności ok. 0,4 l każda - jedna na wodę, druga na pokarm. Metalowe miski dużo łatwiej utrzymać w czystości i nie pękają po upuszczeniu na twardą podłogę jak plastikowe lub ceramiczne, no i nie da się ich pogryźć;
 • miękkie posłanko, najlepiej z wyższymi boczkami, żeby szczenie miało się gdzie wtulić (ok.50x60cm). Na tym etapie nie warto inwestować w drogie, które prawdopodobnie zostanie nadjedzone. Lepsze będzie miękkie, ale wytrzymałe no i nadające się do prania w pralce. Zdecydowanie odradzamy wiklinowe, bo ich nadgryzione kawałki mogą uszkodzić przełyk lub żołądek psiaka.

W należytej pielęgnacji szczeniaka pomoże wyposażenie domu w następujące artykuły:

 • stosy gazet lub podkłady higieniczne jako toaleta - można też kupić psią kuwetę;
 • ręczniki papierowe;
 • cążki do obcinania pazurków - może to być gilotynka, cążki z ogranicznikiem;
 • polecony płyn do czyszczenia uszu, łagodny szampon

Przydatne są również bezpieczne zabawki do gryzienia odpowiednie do rozmiaru szczeniaczka. Nie mogą zawierać elementów, które można odgryźć i połknąć, jak np. oczka pluszowych zabawek. Jak szczenię podrośnie, warto kupić zabawki, które można napełnić przysmakami i piesek ma się czym zająć czekając na właściciela.

Mały buldog francuski nie może być prowadzany na klasycznych szelkach – odkształcają bowiem stawy. Najlepszym rozwiązaniem będzie delikatna obróżka (byle nie skórzana – zapach zachęca do gryzienia) i krótka smycz (1-1,2m). Używamy jej już w domu, zanim jeszcze szczenię zacznie wychodzić na dwór - ma się do niej stopniowo przyzwyczajać. Można też później kupić smycz automatyczną. Wskazane jest ponad to, aby do obróżki przyczepić małą, ale solidną adresówkę z danymi właściciela pieska (w szczególności numer telefonu).

 

Przedmioty przydatne na co dzień

Oprócz wymienionych powyżej artykułów, każdy opiekun buldoga francuskiego zaopatrzyć się może w szereg innych przedmiotów, dzięki którym opieka nad szczeniakiem oraz jego wychowanie będą przebiegały sprawniej. Należą do nich między innymi:

 • metalowy kojec (moża kupić taki już za kilkadziesiąt złotych) składający się z 6 części o bokach 60x60cm. Zostawiamy w nim szczeniaczka wychodząc na chwilę z domu - dzięki temu nie znajdujemy nadgryzionych mebli po powrocie do domu. Może on też pełnić funkcję małego domu dla psiaka. Zmieści się w nim zarówno posłanko jak i psia toaleta. Można go łatwo złożyć lub przesunąć.  Nie może on być jednak więzieniem, gdzie zostawiamy psa samego na pół dnia! 
 • plastikowy transporter (najlepiej taki, który będzie dobry też gdy pies podrośnie);
 • apteczna wazelina do przesuszonego noska,
 • gumowa szczotka na rękę z wypustkami do szczotkowania sierści, polecony szampon i miękki, chłonny ręcznik do wysuszenia psiaka po kąpieli.

Poza tym warto posiadać zapas poleconej karmy, jak również przysmaki do nagradzania szczeniaka (aby mieć je zawsze pod ręką, przechowywać je można w specjalnej saszetce przymocowanej do paska od spodni).

Kilka uwag o szczeniakach buldoga francuskiego:

 • już od pierwszych dni należy regularnie pielęgnować psiaka. Buldogi francuskie nie są pod tym względem zbytnio wymagające – zabiegi wystarczy wykonywać raz w tygodniu lub tylko w miarę potrzeb (czesanie sierści, przemywanie fałdek na pyszczku, czyszczenie uszu i przemywanie oczu);
 • pomimo tego, że buldog francuski zgodnie żyje z innymi zwierzętami, należy od małego przyzwyczajać go do kontaktu z innymi psami oraz gatunkami zwierzat – uniknie się tym samym problemów socjalizacyjnych w przyszłości;
 • regularna i konsekwentna nauka zachowań już na etapie wieku szczenięcego pozwoli osiągnąć szybkie oraz znakomite rezultaty;
 • mimo iż buldogi francuskie lubią zabawę i ruch, muszą unikać zbytniego wysiłku oraz nie przeciażać stawów przedwczesnym chodzeniem po schodach.

Szczenięta Buldog Francuski

Poza pieskami rasy Boston Terrier, w domowej hodowli posiadamy również szczenięta buldoga francuskiego na sprzedaż. Ze szczeniakami mieszkamy w naszym domu, gdyż stanowią one nieodłączoną część naszego życia i rodziny – nie popieramy tzw. hodowli kojcowych, gdzie szczenięta buldoga francuskiego czy innych ras psów żyją oddzielnie, nieraz z dala od domu swojego właściciela.

Jako osoby doświadczone w prowadzeniu hodowli, zawsze staramy się dobierać odpowiednie reproduktory do krycia w ten sposób, aby u szczeniaków buldoga francuskiego nie występowały wady genetyczne. Dzięki temu każdy szczeniak jest osobnikiem zdrowym i prawidłowo rozwijającym się, co ma ogromny wpływ na przyszłe życie pieska.

Szczeniaki buldoga francuskiego, które sprzedajemy, powinny mieć na początek, w czasie nieobecności właściciela w domu, swoje własne, wydzielone miejsce, najlepiej z posłankiem, psią toaletą oraz częścią zabawową.