Hodowla buldogów angielskich i francuskich
811605

Twoje IP: 18.210.24.208
2020-01-27 12:54:10

Szczenięta Buldoga Angielskiego

Nie mamay teraz szczeniąt.

 

 

Szczenięta buldoga angielskiego z hodowli Noble Braveheart

Nasze szczenięta Buldoga Angielskiego to pełnoprawni członkowie rodziny. Zapewniamy im pełną swobodę na terenie domu nie ograniczając cały czas kojcami czy klatkami, dzięki czemu pieski od pierwszych miesięcy podlegają socjalizacji ucząc się współżycia z ludźmi i swobodnego zachowania. Bardzo ważna jest dla nas zarówno zgodność rasy z jej wzorcem - eksterierem, jak i zdrowie pupili. Obowiązkowym elementem hodowli są testy genetyczne i badania lekarskie, jakim poddawane są zarówno reproduktory, jak i suczki. Dzięki temu dbamy o zachowanie zdrowej rasy z cechami dziedziczonymi po przodkach.

Współpraca z hodowlą

Szczenięta, które pojawiają się w naszym domu traktujemy w sposób bardzo szczególny oraz staramy się utrzymywać kontakt z osobami kupującymi i śledzić ich dalsze losy oraz rozwój. Szczególnie miło odbieramy otrzymywane zdjęcia naszych pupili z opisem ważnych etapów w ich życiu. Żaden ze szczeniaków nie trafia też do pośrednika czy hodowli kojcowej. Dowodem każdej indywidualnej transakcji jest umowa kupna-sprzedaży. Starając się zachować czystość rasy malce otrzymuja metryki ZKwP, na których podstawie można otrzymać rodowów Związku Kynologiczego w Polsce, który jedyna organizacja kynologiczna w Polsce zrzeszona w FCI rozpoznawalnym na cały świecie.

Obowiązkowym wyposażeniem każdego zakupionego szczeniaka jest:

 • Książeczka zdrowia, w której wykazano przeprowadzone szczepienie profilaktyczne oraz minimum dwa odrobaczenia.
 • Metryka urodzenia wskazująca pochodzenie szczeniaka, będąca podstawa do wyrobienia rodowodu.
 • Porcja stosowanej podczas pierwszych miesięcy życia karmy, przeznaczona na pierwsze dni w nowym miejscu.
 • Pieluszka lub kocyk z utrwalonym zapachem mamy i innych szczeniaczków z miotu.

Zanim kupisz szczeniaka

Decyzja o zakupie szczeniaka wymaga odpowiedzialności i właściwego przygotowania miejsca jego przyszłego zamieszkania. Przed przyjazdem po pieska konieczne jest przygotowanie kilku absolutnie niezbędnych przedmiotów, dzięki którym możliwa będzie pielęgnacja oraz dobre samopoczucie malucha.

Wyposażenie przeznaczone do spania i jedzenia:

 • Dwie miski o pojemności ok. 0,4 l na jedzenie i wodę, najlepiej wykonane z metalu, łatwego do utrzymania w czystości i odpornego na zęby pieska. Wskazane są też gumowe podkładki zapobiegające przesuwaniu podczas jedzenia.
 • Miękkie posłanie z możliwością wygodnego prania w pralce. Doskonałym rozwiązaniem są podwyższone boczki pozwalające maluchami na przytulanie się do kącika. Niewskazane i zarazem niebezpieczne na tym etapie są posłania wiklinowe, których odgryzione drzazgi mogą pokaleczyć przełyk.

Wyposażenie przeznaczone do pielęgnacji szczeniaka:

 • Psia kuweta albo znaczący zbiór podkładów higienicznych i gazet, przeznaczone do organizacji szczenięcej toalety. Przyuczanie do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych w przypadku Cavalierów nie wymaga ani wiele czasu, ani ostrego traktowania. Efekt można osiągnąć już po kilku do kilkunastu dni konsekwentnego wydawania komunikatów świadczących o dezaprobacie, wygłaszanych w momencie popełnienia czynu. Niewskazane są krzyki i ostre reprymendy, które budzą w łagodnych Cavalierach lęk.
 • Ręczniki papierowe do wycierania nieczystości.
 • Akcesorium do obcinania paznokci – cążki, gilotynka, cążki z ogranicznikiem.
 • Płyn do czyszczenia uszu.

Jako dodatkowe wyposażenie warto zaopatrzyć się także w przedmioty, które zapewnią szczeniakowi rozrywkę i pozwolą na wyładowanie nadmiaru emocji. Jednym z podstawowych jest bezpieczny gryzak, czyli zabawka specjalnie przeznaczona do gryzienia, pozwalająca w ten sposób ochronić domowe kapcie i nogi od krzeseł. Wybrany przedmiot powinien być wielością dostosowany do szczęki pieska, nie może też mieć małych przedmiotów, które mogą się oderwać i utkwić w gardle szczeniaka. Większym psom pozostawianym na dłużej w domu można zapewnić specjalne zabawki wypełniane psimi łakociami. Lepiej wówczas znoszą czas oczekiwania na właściciela.

Ważnym elementem wyposażenia są akcesoria przeznaczone do wyprowadzania na dwór. Szczenię nie może być ubierane w szelki, które mają negatywny wpływ na stawy. Standardowym wyposażeniem dla Cavalierów jest obroża i krótka smycz o długości 1-1,2m. Obroża nie powinna być wykonana ze skóry ponieważ zachęci malucha do gryzienia. Przyda się też praktyczna przywieszka z adresem i telefonem na wypadek, gdyby szczeniak zagubił się i nie potrafił jeszcze znaleźć drogi do domu. Przed pierwszym spacerem warto pochodzić ze szczeniakiem w obroży i na smyczy po domu, aby przyzwyczaił się do nowej sytuacji.

Przydatne wyposażenie dodatkowe

Opieka nad szczeniakiem rasy Cavalier to nie tylko zapewnienie jedzenia i okresowa pielęgnacja, ale codzienne rozwiązywanie problemów związanych z jednostkowymi sytuacjami. Zaopatrzenie się w różne praktyczne przedmioty nie tylko usprawni tę opiekę, ale też pozwoli uniknąć problemów związanych ze sprzątaniem czy trwałymi zniszczeniami. Wśród przydatnych, praktycznych, choć nieobowiązkowych rzeczy mogą się znaleźć:

 • Składany kojec metalowy, pozwalający na umieszczenie wewnątrz posłania i kuwety lub gazet do załatwiania potrzeb fizjologicznych. Kojec przyda się podczas wyjścia opiekuna i pozostawienia szczeniaka na trochę samego. Zniszczenia unikną wówczas nogi krzeseł, a piesek nie narobi bałaganu. Koniecznie trzeba pamiętać, że kojec nie może stać się niewola dla szczeniaka, a jedynie chwilowym zabezpieczeniem.
 • Transporter wykonany z tworzywa, przeznaczony do przenoszenia pieska na przykład na badania weterynaryjne.
 • Wazelina pomagająca w pielęgnacji przesuszonych łap.
 • Akcesoria do czesania i kąpieli – metalowy grzebień, szczotka, szampon oraz specjalnie przeznaczony dla szczeniaka miękki ręcznik.
 • Karma na kilka najbliższych dni
 • Przysmaki do nagradzania pozytywnych zachowań pieska (ewentualnie saszetka do ich przechowywania przy pasku).

Kilka uwag o szczeniakach Buldoga Angielskiego:

W przypadku rasy Buldog Angielski szczeniaki nie należą do wymagających pod względem pielęgnacji, jednak niezwykle ważne jest stosunkowo wczesne przyzwyczajanie ich do regularnych zabiegów odcinania pazurków, utrzymywaniu higieny w fałdkach pod oczami, czyszczeniu uszu. Dzięki takiemu postępowaniu dorosły pies nie będzie sprawiał problemu podczas tych czynnosci.

Podobnie, jak do pielęgnacji Buldoga Angielskiego trzeba też przyzwyczajać do innych zwierząt. Psy i koty nie są dla pieska wyzwaniem, a z założenia przedstawiciele tej rasy są nastawione przyjaźnie, ale socjalizacja od szczenięctwa pozwoli na wyeliminowanie niespodziewanych wypadków.

Wszystkie wymagane nawyki można z powodzeniem wypracować stosując zasadę konsekwencji i nagradzania. Zdolność do nauki i wysoki poziom inteligencji psów pozwoli na szybkie osiągnięcie rezultatów.